Aktualności Eurowizyjne

Armenia: Za nami pierwszy półfinał 2007-02-23 20:01:50

Dzisiaj odbył się pierwszy z dwóch półfinałów armeńskich preselekcji. Do kolejnej fazy eliminacji przeszło trzech wykonawców.


Foto: Arina Hovhannisyan (artmtv.com)Koncertu rozpoczął się 19:00 czasu lokalnego. Wczoraj zakończyły się próby generalne przed zbliżjącymi się półfinałami. Wszystko zapięte było na ostatni guzik, trwały oczekiwania na prezentację pierwszych dziesięciu piosenek. Prawie wszystkie utwory napisane są w języku angielskim. Wyjątki stanowią New ways Gevorga Martirosyana oraz I'm yours Sergeya Grigoryana, które w całości zaśpiewane zostały w języku armeńskim. Telewidzowie wybiorali dzisiaj jedną kompozycję, która przeszła do finałowego etapu, natomiast jury wyróżniło dwa utwory i tym samym udzieliło im awansu do końcowej fazy eliminacji. Artyści zmierzą się w finale, który odbędzie się 25 lutego.

Oto szczegóły I półfinału:

01. Arina Hovhannisyan - Colour of My Tears (Zwycięzca telewidzów)
02. Asta - My Story (Wybór jury)
03. Gevorg Martirosyan - Nor Ughiner (New Ways)
04. Erik - Togh Qich Chtva (Let It Not Seem Less)
05. Jacklina Tumanyan - Angel
06. Arshaluys Sargsyan - Togh Vor Aysor (Let Today)
07. R.P.- Kapuyt Trchun (Blue Bird)
08. Sergey Grigoryan - Qonn em (I'm Your's) (Wybór jury)
09. Hariel Sando - Only Music Makes Me Strong
10. Nelly Poghosyan - So I Will Go

(nOaK)

źródło: eurovision.am

EUROWIZJA.COM.PL
« Powrót do spisu aktualności