Aktualności Eurowizyjne

Finlandia: Gospodarze już planują 2007-02-09 12:35:59

Zapowiada się wielkie show. Tak, tak, organizatorzy świetnie przygotowują się już do majowego Konkursu Piosenki Eurowizji. Ogromne telebimy, park z grającą muzyką oraz EuroClub w samym sercu miasta to tylko część atrakcji. Dochodzi do tego jeszcze osada eurowizyjna i mega impreza 11 maja. Całe to przedsięwzięcie potrawa dwa tygodnie.


Nie tylko fińska telewizja YLE oraz Europejska Unia Nadawców przyczynia się do organizacji. Do pomocy zaoferowały się również władze miasta Helsinki, które przygotują w tym okresie wiele niespodzianek. Muzyka wypełni ulice, place, bary i kluby stolicy. W zabawie uczestniczyć będą chóry, grupy muzyczne, formacje taneczne itp. Programy rozrywkowe rozpoczną się już 30 kwietnia.

Fińskie głosy podczas konkursu zostaną przekazane ze schodów Katedry w Helsinkach. W osadzie eurowizyjnej, na każdego z reprezentantów czekać będzie duża dawka rozrywki. Helsinki spodziewają się 10 tys. fanów, a także 1,5 tys. dziennikarzy z całego świata. Ostatni raz Helsinki gościły taką wielką imprezę w 2005 roku, podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. (eurowizja.com.pl)

źródło: esctoday.com

EUROWIZJA.COM.PL
« Powrót do spisu aktualności