Finlandia: Gospodarze już planują
2007-02-09 12:35:59
Zapowiada się wielkie show. Tak, tak, organizatorzy świetnie przygotowują się już do majowego Konkursu Piosenki Eurowizji. Ogromne telebimy, park z grającą muzyką oraz EuroClub w samym sercu miasta to tylko część atrakcji. Dochodzi do tego jeszcze osada eurowizyjna i mega impreza 11 maja. Całe to przedsięwzięcie potrawa dwa tygodnie.

Nie tylko fińska telewizja
YLE oraz
Europejska Unia Nadawców przyczynia się do organizacji. Do pomocy zaoferowały się również władze miasta
Helsinki, które przygotują w tym okresie wiele niespodzianek. Muzyka wypełni ulice, place, bary i kluby stolicy. W zabawie uczestniczyć będą chóry, grupy muzyczne, formacje taneczne itp. Programy rozrywkowe rozpoczną się już
30 kwietnia.
Fińskie głosy podczas konkursu zostaną przekazane ze schodów Katedry w Helsinkach. W osadzie eurowizyjnej, na każdego z reprezentantów czekać będzie duża dawka rozrywki. Helsinki spodziewają się
10 tys. fanów, a także
1,5 tys. dziennikarzy z całego świata. Ostatni raz Helsinki gościły taką wielką imprezę w 2005 roku, podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. (eurowizja.com.pl)
źródło: esctoday.comEUROWIZJA.COM.PL
« Powrót do spisu aktualności