Aktualności Eurowizyjne

Okiem krytyka: Mollęda 2007-02-12 00:49:08

Formacja Mollęda, w skład której wchodzą bracia Kuba i Maciek Molędowie, wspólnie tworzą od niedawna. Posiadają jednak bogatą przeszłość artstyczną i wykształcenie muzyczne. Czy potrafili to wykorzystać?


Foto: Mollęda (Agencja SE)Kompozycja No Second Chance to lekka ballada zawierająca głębsze przesłanie. Pora, aby ocenić jej predyspozycje na Konkurs Piosenki Eurowizji. Występ duetu Mollęda od pierwszych taktów był niepoukładany. Kuba najpierw nie wszedł odpowiednio w muzykę. Widoczna była trema młodego wokalisty, który miał być w zamyśle ubrany "modnie". Po chwili na scenie pojawił się drugi z braci - Maciek, który miał dodać kropkę nad i całemu show. A wyszło to troche komicznie, starszy brat wyglądał nieestetycznie. Image duetu zupełnie nie trafiony i tandetny. Jedyną bronią tego utworu były ładne wokale, ale… Czemu kompozycja została przedstawiona tak smętnie, mając takie głosy do wykorzystania? Brakowało urozmaicenia w tej piosence, choćby śpiewu na zmiany. Przecież Maciek Molęda mógł równie dobrze stać w chórze. Z takimi partiami wokalnymi wynudził się jedynie na scenie, nie wiedział co ma z sobą zrobić. Za to młodszy brat tak opornie poruszał się podczas występu, że powinien raczej stać, gdyż jego każdy ruch wyglądał, jakby sprawiał mu trudność. Ogólna prezentacja na scenie - zła, nawet bardzo zła. Utwór w tej postaci w jakiej został przedstawiony na Konkursie Piosenki Eurowizji przepadłby z kretesem. (EmEs)

Zobacz jak wystąpił zespół Mollęda

A jakie są Wasze opinie? Czekamy na komentarze. Zapraszam również na forum.

Wkrótce --> Okiem krytyka: Bikini

EUROWIZJA.COM.PL
« Powrót do spisu aktualności