Aktualności Eurowizyjne

Eurowizyjna scena w budowie 2008-05-03 13:43:53

Prace nad wzniesieniem sceny, która za 3 tygodnie gościć będzie reprezentantów 43 krajów, ruszyły pełną parą. Zobacz najnowsze zdjęcia z prac konstrukcyjnych.

Nadawca serbski RTS rozmawiał z Darko Kamaritem – producentem telewizyjnym zangażowanym w projekt.

"Właśnie kończymy konstrukcję sceny. Wydaje się, że 70 procent pracy jest już za nami. Nad głowami wisi obecnie 70 ton wyposażenia, a teraz zajmiemy się sceną na poziomie podłogi" – wyjaśnia Darko.

Dzisiaj projektant oświetlenia – Per Sundin i jego załoga ze Szwecji zajmą się stroną wizualną 53. Konkursu Piosenki Eurowizji. "Ekipa będzie pracowała podczas nocnej zmiany" – mówi Darko. "To pozwoli na zgranie montażu instalacji oświetleniowych z pracą programistów". Specjalny samochód – OB-van przyjechał w sobotę do stolicy Serbii. To właśnie w nim połączony zostanie dźwięk i praca wszystkich kamer.

"Nie mamy czasu na odpoczynek, ponieważ jest mnóstwo pracy do zrobienia. Jednakże mamy również dużo zabawy w trakcie montażu. Łączenie ludzi z Serbii, Niemic, Estonii, Szwecji i kilku innych krajów tworzy zabawną atmosferę. Na przykład Niemcy ...oni są tacy dokładni" – Darko mówi z uśmiechem.

Już 20 maja w Beogradskiej Arenie zmierzą się artyści w pierwszym półfinale 53. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z numerem 10. wystąpi nasza reprezentantka Isis Gee.

Zobacz zdjęcia z prac w Beogradskiej Arenie >>>

Zobacz film z prac >>>


źródło: oikotimes

EUROWIZJA.COM.PL
« Powrót do spisu aktualności