Eurowizyjna scena w budowie
2008-05-03 13:43:53
Prace nad wzniesieniem sceny, która za 3 tygodnie gościć będzie reprezentantów 43 krajów, ruszyły pełną parą. Zobacz najnowsze zdjęcia z prac konstrukcyjnych.

Nadawca serbski RTS rozmawiał z
Darko Kamaritem – producentem telewizyjnym zangażowanym w projekt.
"Właśnie kończymy konstrukcję sceny. Wydaje się, że 70 procent pracy jest już za nami. Nad głowami wisi obecnie 70 ton wyposażenia, a teraz zajmiemy się sceną na poziomie podłogi" – wyjaśnia Darko.
Dzisiaj projektant oświetlenia – Per Sundin i jego załoga ze Szwecji zajmą się stroną wizualną 53. Konkursu Piosenki Eurowizji.
"Ekipa będzie pracowała podczas nocnej zmiany" – mówi Darko.
"To pozwoli na zgranie montażu instalacji oświetleniowych z pracą programistów". Specjalny samochód – OB-van przyjechał w sobotę do stolicy Serbii. To właśnie w nim połączony zostanie dźwięk i praca wszystkich kamer.
"Nie mamy czasu na odpoczynek, ponieważ jest mnóstwo pracy do zrobienia. Jednakże mamy również dużo zabawy w trakcie montażu. Łączenie ludzi z Serbii, Niemic, Estonii, Szwecji i kilku innych krajów tworzy zabawną atmosferę. Na przykład Niemcy ...oni są tacy dokładni" – Darko mówi z uśmiechem.
Już
20 maja w Beogradskiej Arenie zmierzą się artyści w pierwszym półfinale 53. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z numerem 10. wystąpi nasza reprezentantka
Isis Gee.
Zobacz zdjęcia z prac w Beogradskiej Arenie >>>Zobacz film z prac >>>źródło: oikotimes
EUROWIZJA.COM.PL
« Powrót do spisu aktualności