Naszym okiem

Lidia - druga odsłona 2009-05-08 22:04:04

Zakończyła się druga próba naszej reprezentantki, która już 14 maja wystąpi podczas drugiego półfinału do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji - Moskwa 2009. Opinie na temat występu Lidii Kopanii są podzielone...

Według naszego serwisu druga próba Lidii Kopanii wypadła znacznie lepiej niż pierwsza. Brakuje jednak przysłowiowej kropki nad i. To co zasługuje na pochwałę to kreacja naszej piosenkarki, jest tak jak to widzieliśmy... elegancka suknia wieczorowa, która jak najbardziej pasuje do klimatu piosenki. Suknia jest zjawiskowa, przydałby się jeszcze lekki wiatr by bardziej podkreślić jej fason. Stroje chóru również są bardzo dobre. Ogólny image piosenkarki jest znacznie korzystniejszy niż ten, który zaproponowała podczas polskich preselekcji. Oby tak zostało. Wokalnie Lidia wyszła dobrze, ale nie powalająco, wciąż brakuje emocji i pewności siebie w przekazie. Być może piosenkarka oszczędza głos na półfinał. Nadal wizualizacje są mało interesujące, smutne, szare, bez życia przez co kreacja artystki nie wyróżnia się z tła. Wizualizacje powinny być zmienione, ponieważ scena w Moskwie daje olbrzymie możliwości, co widać u innych reprezentantów. Balet jest bardzo nudny i nie odzwierciedla przesłania piosenki. Choreografia tancerzy z polskich preselekcji była bardziej efektowna i wprowadzała pewną świeżość. Wówczas motyw uwalniania był widoczny, teraz nikt nie wie o co chodzi. Gdyby te wszystkie zmiany zostały wprowadzone odbiór naszej prezentacji byłby znacznie korzystniejszy. Na chwilę obecną, to co prezentuje nasza reprezentantka nie daje nam awansu do finału.  Możliwy jest jednak awans ze strony jury o ile Lidia zaśpiewa bezbłędnie i z emocjami, ale to też będzie trudne, bowiem poziom drugiego półfinału jest wysoki. Występ Lidii Kopanii powinien być dopięty na ostatni guzik, gdyż na Konkursie Piosenki Eurowizji nie wystarczy tylko czysto zaśpiewać...

ZOBACZ DRUGĄ PRÓBĘ LIDII KOPANII 1 >>>

ZOBACZ DRUGĄ PRÓBĘ LIDII KOPANII 2 >>>

ZOBACZ DRUGĄ PRÓBĘ LIDII KOPANII 3 >>>

Zobacz galerię z drugiej próby Lidii Kopanii >>>

Opinie innych portali:

Według irlandzkiego serwisu AKOE polska próba ponownie wypadła marnie. Choreografia Lidii Kopani nie odzwierciedla przesłania piosenki. Zamiast baletu na scenie widzimy gimantykę artystyczną. Według tego serwisu śpiew naszej piosenkarki jest okropny, jest nawet gorszy w końcówce utwóru , gdzie artystka kończy na wysokich tonach, których nie może osiągnąć. Nie ma żadnych nadzieii na kwalifikację do finału, jeśli Lidia będzie nadal tak śpiewała.

Zdaniem oficjalnej strony Konkursu Piosenki Eurowizji eurovision.tv, Lidia Kopania zaprezentowała się bardzo dobrze. Jej "body language" jest bardzo przekonywujący i odzwierciedlający głębokie uczucia zawarte w tekście. Całość wystąpienia jest spójna i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze.

Nasza propozycja nie podoba się serwisowi ESCKAZ, który uważa że wystąpienie jest nudne, a Lidia wygląda na scenie jakby miała płakać lub dopiero co się budziła ze snu. Po względem wokalnym serwis ocenił piosenkarkę pozytywnie.

EUROWIZJA.COM.PL
« Powrót do spisu aktualności