Naszym okiem

Z cyklu EUROWIZJA.COM.PL pyta… Lidia Kopania 2009-02-07 15:20:06

Jest piękną kobietą, która dysponuje czterooktawowym głosem. Już za tydzień zaprezentuje swoją eurowizyjną kompozycję I Don’t Wanna Leave podczas finału koncertu Piosenka Dla Europy – Warszawa 2009. Czy to właśnie ona wygra bilet do Moskwy? Zachęcamy do przeczytania wywiadu z  Lidią Kopanią

 


Jak idą przygotowania do Piosenki Dla Europy - Warszawa 2009?

Idą bardzo sprawnie, aczkolwiek szkoda, że nie ma więcej czasu na przygotowania.

Czy wersja live utworu będzie różniła się od oryginału?

Nie ma możliwości zaprezentowania w czasie konkursu pełnej wersji live, bo tylko wokale mogą… być śpiewane  na żywo. Myślę, że śpiewanie na żywo zawsze różni się od tego, co jest na płycie. Każdego dnia towarzyszą… nam inne emocje, a one przecież wpływają na sposób interpretowania utworu. Na pewno jednak nie będę  prezentować zupełnie innej wersji i postaram się zaśpiewać podobnie do tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Czy opracowana jest już koncepcja występu?

Pracuję już nad realizacją koncepcji. Nie będę jednak zdradzać szczegółów. Na pewno nie będę na scenie sama…

Czy wybrane są już stroje?

Zostały na tę okazję specjalnie zaprojektowane i pewne osoby pracują w pocie czoła, aby było na co popatrzeć.

Ile osób zaprezentuje się na scenie?

Na scenie pojawi się sześć osób.

Foto: Lidia KopaniaCzy zapoznała się Pani już z pozostałymi rywalami polskich preselekcji i co Pani sądzi o ich utworach? Która z piosenek się Pani najbardziej podoba?

Poznałam propozycje chyba wszystkich. Każdy kandydat jest inny i na pewno każdy będzie miał swoją publiczność. Piosenki są bardzo ciekawe i dobrze, że w różnorodnej stylistyce. W sumie każda z nich w swoim gatunku jest interesująca i zasługuje na wyróżnienie.

Dlaczego to właśnie Pani piosenka powinna wygrać polskie preselekcje?

Ja tylko pokażę swoją propozycję. To publiczność i jury zadecyduje, która piosenka powinna wygrać. Cieszę się, że udało mi się przygotować piosenkę, która zgodna jest z tym, co czuję, jaką jestem osobą, i którą… po prostu dobrze mi się śpiewa. Nagrywałam ją w niesamowicie pozytywnej atmosferze, stworzonej przez producenta oraz pozostałych autorów i mam nadzieję, że odbiorcom udzieli się chociaż jej część.

Dlaczego zdecydowała się Pani wysłać piosenkę do Konkursu Piosenki Eurowizji?

Zgłosiłam swój utwór, ponieważ dzięki preselekcjom mogę pokazać szerszej publiczności to, co robię. Bez odbiorców trudno się tworzy. Eurowizja, mimo zróżnicowanych opinii na jej temat, i tak stwarza artystom olbrzymie możliwości. Zawsze miałam szczęście do współpracy z zagranicznymi producentami. Otrzymałam też niesamowicie dużo ciepła i akceptacji ze strony zagranicznej publiczności. Wiem, że muzyka , którą… współtworzę ma wymiar uniwersalny. Czemu miałabym nie spróbować powalczyć o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji?

Jak będzie wyglądał najbliższy okres przed Piosenką Dla Europy? Czy planowana jest jakaś promocja i gdzie będzie można Panią usłyszeć/zobaczyć?

Muszę przyznać, że nie narzekam na brak pracy. Będę udzielać w najbliższym tygodniu sporo wywiadów. Zainteresowanych szczegółami zapraszam na moją stronę: www.lidiakopania.pl

Czy interesowała się Pani wcześniej Konkursem Piosenki Eurowizji? Który polski występ na tym Konkursie podobał się Pani najbardziej?

Nie śledzę tego konkursu z zapartym tchem, ale czasami docierają do mnie informacje o tym, jak przebiega. Do najlepszych zaliczyć mżna na pewno występ Edyty Górniak. Świetnie wypadła także Ania Maria Jopek i ostatnio Isis Gee.

Serwis EUROWIZJA.COM.PL bardzo dziękuje za miłą rozmowę i życzy powodzenia podczas finału koncertu Piosenka Dla Europy – Warszawa 2009.

Zobacz teledysk do eurowizyjnej kompozycji Lidii Kopani TUTAJ>>>

Opublikowanie tekstu opartego na powyższym artykule, zarówno w prasie jak i na innej stronie internetowej, wymaga podania odniesienia do źródła, tj. serwisu http://www.eurowizja.com.pl

źródło: własne

EUROWIZJA.COM.PL

« Powrót do spisu aktualności