Naszym okiem

Natalia Grosiak - a kto to taki? 2009-01-27 12:34:33

Serwis EUROWIZJA.COM.PL przedstawia dokonania artystyczne Natalii Grosiak - wokalistki zespołu Mikromusic - tegorocznego finalisty Piosenki Dla Europy.

Foto: Natalia Grosiak
Natalia Grosiak jest jedna z ciekawszych wokalistek młodego pokolenia, śpiewa zarówno jazz jak też swobodnie porusza sie w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W październiku 2006 reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy. Jej wokale gościły na nagraniach: Kanału Audytywnego, Husky, czy Ctrl-Alt-Delete. Jest współzałożycielka projektu elektronicznej orkiestry Digit All Love. Współpracuje również z artystami z zagranicy: z Mombusem, producentem z Murmanska (Rosja) oraz Fernanda Cardoso, producentka z Sao Paulo (Brazylia). W 2008 roku w Japonii ukazała sie miedzynarodowa składanka Beatz International, na której znajduje sie piosenka From women to women, która Natalia napisała i nagrała razem z Fernanda Cardoso oraz brytyjska raperka Tor Cesay. Po nowym roku w Brazylii ukaze sie pierwsza wspólna płyta Natalii i Fernandy – Herbatta. www.myspace.com/herbatta.
Foto: Natalia Grosiak
Piosenki z udziałem Natalii znalazły się na scieżkach dźwiekowych do filmów:
- Cao sem dono, 2007 (prod. Brazylia) w reżyserii Beto Branta (polska premiera filmu odbyła sie na festiwalu Era Nowe Horyzonty 2008).
- Grown ups 2008 (prod. Francja, Szwecja) w reżyserii Anny Novion.
- Droga do raju 2008 (prod. Polska) w reżyserii Gerwazego Reguły.

Natalia Grosiak wystepuje również na deskach scenicznych: w pierwszym na świecie musicalu bez słów Scat - od pucybuta do milionera (rez. Wojciech Koscielniak), do którego muzykę napisał Leszek Możdzer oraz w spektaklu muzycznym Swing! Duke Ellington Show w rez. Jarosława Stanka. Goscinnie spiewa w Teatrze Muzycznym w Gdyni, grając jedna z głównych ról w spektaklu muzycznym Francesco także w reżyserii Wojciecha Koscielniaka. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Prawa oraz Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Okrzyknieto ją objawieniem Gali Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2007 roku pt. Steruj krwią swoją do oceanu spokoju z piosenkami Marka Grechuty w reż. Wojciecha Kościelniaka oraz Koncertu Finałowego pt.  Muzykanci wielkiego pola w reż. Cezarego Studniaka.
Foto: Mikromusic

Zespół Mikromusic powstał w 2002 r. we Wrocławiu. Założyli go wokalistka Natalia Grosiak i gitarzysta Dawid Korbaczyński. Z czasem dołączyli do nich basista Robert Szydło, pianista Robert Jarmużek, trębacz Adam Lepka oraz perkusista Michał Czwojda. W 2006 roku zespół wydał swoją debiutancką płytę, która uzyskała pochlebne recenzje krytyków muzycznych, a także fanów zespołu. Na krążku wystąpili gościnnie Leszek Możdżer, Bzim Zarecki (znany ze współpracy z A.M. Jopek) oraz akordeonista, kompozytor Piotr Dziubek. W grudniu 2008 roku zespół wydał swoją drugą płytę pt. "Sennik", z której pochodzi utwór "Kardamon i pieprz". Muzyka zawarta na tym albumie balansuje pomiędzy jazzem a trip hopem z odrobiną funky i muzyki ludowej. Wszystko to wzbogacone tekstami charyzmatycznej wokalistki Natalii Grosiak.

Posłuchaj eurowizyjnej kompozycji Kardamon i Pieprz TUTAJ >>>

źródło: Management Mikromusic

EUROWIZJA.COM.PL

« Powrót do spisu aktualności