Naszym okiem

Piosenka o przyprawach 2009-01-20 19:53:37

Do koncertu Piosenka Dla Europy zgłoszono piosenki w różnych stylach muzycznych. Grupa Mikromusic wysłała kompozycję "Kardamon i Pieprz". Zapraszamy do zapoznania się z tym niecodziennym utworem...

 

Foto: Mikromusic

Zespół Mikromusic powstał w 2002 r. we Wrocławiu. Założyli go wokalistka Natalia Grosiak i gitarzysta Dawid Korbaczyński. Z czasem dołączyli do nich basista Robert Szydło, pianista Robert Jarmużek, trębacz Adam Lepka oraz perkusista Michał Czwojda. W 2006r. zespół wydał swoją debiutancką płytę, która uzyskała pochlebne recenzje krytyków muzycznych, a także fanów zespołu. Na krążku wystąpili gościnnie Leszek Możdżer, Bzim Zarecki (znany ze współpracy z A.M. Jopek) oraz akordeonista, kompozytor Piotr Dziubek. W grudniu 2008r. zespół wydał swoją drugą płytę pt. "Sennik", z której pochodzi utwór "Kardamon i pieprz". Muzyka zawarta na tym albumie balansuje pomiędzy jazzem a trip hopem z odrobiną funky i muzyki ludowej. Wszystko to wzbogacone tekstami charyzmatycznej wokalistki Natalii Grosiak.

- Do piosenki "Kardamon i pieprz" muzykę i słowa napisała Natalia Grosiak, jest to piosenka o przyprawach... Wysłaliśmy zgłoszenie do Eurowizji ponieważ największym marzeniem zespołu jest wystep w TELEWIZJI :-) - informuje nasz serwis Katarzyna Przywara, managerka zespołu.

Zachęcamy do zapoznania się z eurowizyjną kompozycją Mikromusic TUTAJ>>>


źródło: własne

EUROWIZJA.COM.PL

« Powrót do spisu aktualności