Ania Szarmach


ANIA „SZARMI” SZARMACH
Open Your mind (Otwórz swój umysł)

Muzyka: Grzegorz „Jabco” Jabłoński
Tekst: Marek Boretti

Strona: www.aniaszarmach.pl

Foto: Ania Szarmach (Agencja SE)Ania Szarmach to polska wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka. Przyszła na świat w Starogardzie Gdańskim 12 lutego 1978 roku. Już od najmłodszych lat kształciła się w szkołach muzycznych. W tamtych czasach założyła swój pierwszy zespół – Wbrew Logice. Studia muzyczne o specjalności jazz i muzyka rozrywkowa ukończyła w Katowicach. Profesjonalne nagrania rozpoczęła od 1994 roku. Występowała w chórkach m.in. u Edyty Górniak i Kayah. Jej pierwszym sukcesem okazała się piosenka Obejmij mnie zamieszczona na składance Święta, święta wydanej w 2003 roku. Utwór ten zanotował ponad 400 tys. pobrań jako plik mp3. Swój pierwszy album zatytułowany Sharmi wydała 23 października 2006 roku. nakładem wytwórni Warner Music Poland. Pierwszym singlem z płyty został utwór Silna, który zyskał spory rozgłos na polskim rynku muzycznym.

W koncercie Piosenka dla Europy 2007 Sharmi zaprezentowała piosenkę Open Your Mind. Warto przypomnieć, iż utwór ten znalazł się na liście piosenek zgłoszonych do zeszłorocznych polskich preselekcji. Wówczas nie zyskał on uznania i nie zakwalifikował się do finałowej 15-tki. Czy miał szanse zwyciężyć?

Okiem krytyka:

Ania Szarmach przez krytyków uznawana jest za jedną z najlepiej zapowiadających się polskich wokalistek. Piosenkarka posiada wykształcenie muzyczne. Pora rozliczyć ją z występu podczas Piosenki dla Europy. Faktem jest, że pierwsza pozycja podczas koncertu nie jest korzystna, zawsze jest większa trema, no i utwór jest słabo zapamiętywalny. Chyba, że piosenka jest wielkim przebojem, wtedy zawsze wygra. Open Your Mind to nieeurowizyjny hit, to raczej kompozycja nadająca się na domową prywatkę. Ale Ania Szarmach to profesjonalistka, nawet z jeziora zrobi morze. Ma do tego predyspozycje, posiada dobry głos i jest piękną kobietą. Co na polskich preselekcjach, świetnie wykorzystała. Rzec można, ze wyglądała niczym gwiazda. Złota seksowna sukienka, wieczorowy makijaż, zmysłowy taniec. Wszystko to połaczone z genialnym chórem stało na wysokim poziomie. I gdyby do tego dodać jeszcze zmienną, wyrazistą, z pazurem piosenkę to Ania Szarmach byłaby znakomitą kandydatką na koncert Piosenka dla Europy – Warszawa 2008. Bo jej tegoroczny występ stracił blask przez nieodpowiednią kompozycję.

Zobacz jak wystąpiła Ania Szarmach >>>


Tekst piosenki:

Your freeway moves fast
Exits come and go
You accelerate even more
You never come home
Anywhere you go
Anything you do, you have done before

There won t be any ads or sings
For all the gems that you can find
So if you wanna score big time
Kick back...
Look where no one has looked before
For what the future has in store
You will be surprised what you can find
So just turn it on and open up your mind

You never hold your ground
Skipping like a stone
Right across the pond to no avail
And what dreams may come
You will never know
If you are not around, so better be there

There will not be any...

What if you wrong
What if there is nowhere else to go
Tune in and follow this song
You wanted it all
Now try some letting go

And let your future just unwind
Leave your anxieties way behind
Kick back...
Look where no one has looked before
For what the future has in store
You will be surprised what you can find
So just turn it on and open up your mind

Posłuchaj fragmentu utworu

Zobacz jak wystąpiła Ania Szarmach