Hania Stach


Hania Stach
Re-group (Uporządkować)
Muzyka: Janice Robinson
Tekst: Sola Akingbola

Strona: www.haniastach.pl

Foto: Hania Stach (Agencja SE)Hania Stach to polska piosenkarka. Urodziła się 13 stycznia 1981 roku. Od najmłodszych lat kształciła się w szkołach muzycznych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obroniła tytuł magistra na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Po raz pierwszy pokazała się publiczności w Szansie Na sukces. Zwyciężyła ją, śpiewając piosenkę Edyty Górniak. Na przełomie 2002 i 2003 roku uczestniczyła w drugiej edycji programu muzycznego Idol. Program ten przyniósł jej dużą popularność. W 2003 roku zajęła 4. miejsce na koncercie Premiery w Opolu. Śpiewała tam utwór Właśnie W Taki Dzień. W maju 2004 roku ukazał się jej debiutancki album, zatytułowany Hania Stach. W tym samym roku na koncercie Trendy, organizowanym przez telewizję Polsat, zajęła 2. miejsce. Zaprezentowała tam dwa utwory: End Of The Road oraz Czas Nas Uczy Pogody.

W koncercie Piosenka dla Europy 2007 Hania Stach zaprezentowała piosenkę Re-group. Hania to przede wszystkim bardzo silny głos. Czy utalentowana wokalistka oczarowała widzów?

Okiem krytyka:


Eurowizyjne Re-group, wbrew temu co mówiła Hania Stach (26), na Konkurs Piosenki Eurowizji jak najbardziej się nadaje. Piosenka jest zmienna, rytmiczna a jej dodatkowa siła znajduję się w pięknym głosie artystki. Choreografia piosenkarki początkowo nawiązywała do baśni renesansowej. Hania wystąpiła w bogatej kreacji, która przypominała stylistyką Angelikę Agurbash z Białorusi z 50. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie (12. miejsce w półfinale). W połowie kompozycji młoda gwiazda zrzuciła z siebie suknię, pozostając jedynie w ciemnych spodniach i gorsecie. Pierwsza minuta występu naszej piosenkarki podczas Piosenki Dla Europy była fenomenalna. Później było już nieco gorzej. Zabrakło ruchu na scenie, być może to efekt tremy. Brakowało również współpracy artystki z kamerą. Podkład muzyczny był zdecydowanie za głośny, w stosunku do śpiewu Hani, przez co kompozycja zatraciła swój smak. Gdyby to wszystko było jeszcze dokładniej dopracowane, Hania Stach mogłaby wygrać polskie preselekcje. Ale to jest tylko takie gdybanie… Podsumowując piosenkarka przygotowała się bardzo dobrze do koncertu, ale żeby go wygrać, musiała zaprezentować się celująco.

Zobacz jak wystąpiła Hania Stach >>>

Tekst piosenki:

I didn’t have any room to breathe
Your love was so much
That it made me crazy
I really do appreciate you
Wanna celebrate you
If we gonna grow
Gotta sow the seeds slow
So we can build
And be strong
Have a story so long
That can be told even
When we’re gone

I love the way you dream
I love the way you kiss
I love the in between
Of your sentences

I didn ‘t say that we were over
I only said to take it slower
I didn’t say to walk away
I only said
To give it space
I kept telling you about
All I had been through
And how my broken heart
Truly needed to
Regroup

I didn’t have anytime
To understand my grief
You came along so
Fast trying to rescue me
I am so grateful
For your generosity
You’re so beautiful
But I don’t wanna damage, ya

I love the way you dream
I love the way you kiss
I love the in between
Of your sentences
All I really need is a day for me
To understand
How I can fall in love again

I didn ‘t say that we were over
I only said to take it slower
I didn’t say to walk away
I only said
To give it space
I kept telling you about
All I had been through
And how my broken heart
Truly needed to
Regroup

Posłuchaj fragmentu utworu

Zobacz jak wyst?pi?a Hania Stach