Isis Gee


ISIS GEE
For Life

Muzyka: ISIS GEE
Tekst: ISIS GEE

Strona: www.issgee.com, MySpace

Foto: Isis Gee
ISIS GEE właściwie Tamara Gołębiowska, z domu Kopczyńska, (ur. 11 października 1972 w Seattle), polska piosenkarka amerykańskiego pochodzenia. W 2004 roku wzięła ślub i przeprowadziła się do Polski. Mieszka w Polsce pod Warszawą z mężem Adamem Gołębiowskim.

Artystka była tak zwanym cudownym dzieckiem. Zaczęła występować na scenie i śpiewać mając 5 lat. W wieku 12 lat zarabiała pieniądze jako zawodowa piosenkarka.

Rodzice ISIS GEE zawsze mówili jej by miała serce i umysł otwarte, aby chłonąć i uczyć się wszystkich stylów muzycznych. Jako małe dziecko, zaczęła uczęszczać na prywatne lekcje emisji głosu. Wykonywała muzykę klasyczną, pop, R&B, jazz, broadway oraz country. Teatr był również ogromna pasją ISIS, jako dziecko wystąpiła w wielu musicalach.

W wieku 8 lat, ISIS GEE podróżowała po Stanach Zjednoczonych śpiewając z chórem dziewczęcym. Jako nastolatka ISIS wygrała wiele konkursów piosenkarskich. Jeden z nich zapamiętała szczególnie, odbył się gdy miała 13 lat. Wtedy pierwszy raz wygrała pieniądze i to w gotówce. Miała piękne wakacje…

Mając 17 lat ISIS GEE zwyciężyła w Międzynarodowowym Konkursie Talentów w Los Angeles, California. ISIS aktywnie kontynuowała występy na scenie i w tym samym roku wygrała jeszcze dwa konkursy talentów. Zdobyte pieniądze inwestowała w siebie, szkoliła głos, brała lekcje muzyki i ruchu scenicznego. Jako nastolatka występowała na wielu koncertach z zespołami i orkiestrami przed wielotysięczna widownią. Publiczność była zawsze zaangażowana w występy ISIS i zgodnie z tym, co twierdzą jej rodzice... wiele razy ludzie byli głęboko poruszeni jej wokalnymi umiejętnościami i uwiedzieni jej magiczną interpretacją.

Wielokrotnie, nie mogli uwierzyć w to, co wydobywa się z tak małego dziecka i jak to się dzieje, że w tak młodym wieku potrafi ona poruszyć ludzkie serca swoim doskonałym śpiewem. W wieku 19 lat, zaśpiewała na dwóch albumach jazzowych, wzięła udział w trwającym 1.5 roku tournee po Azji legendarnego Toni Bennetta, jak również wystąpiła z McCoy Tyner (John Coltrane, Stanley Clarke, Bill Evans).

Po przeprowadzce do Los Angeles, ISIS pracowała ze znanymi twórcami piosenek takimi jak Steve Dorff, który napisał piosenki będące hitami dla takich artystów jak Barbara Streisand, Celine Dion, Whitney Houston i wiele innych.
Foto: Isis Gee

Od kiedy pamięta, ISIS zawsze nuciła i tworzyła muzykę. Mogła ćwiczyć śpiew godzinami i nagrywała swoje melodie na magnetofonach w całym domu. Jej ulubione wspomnienia muzyczne z dzieciństwa składają się z analizowania wokalu każdego piosenkarza, sposobu wypowiadania każdego wersu i wyrażenia, linii basu, układu strun i struktury piosenki w radio, kiedy siedziała na tylnym siedzeniu samochodu rodziców. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że pewnego dnia śpiewanie, pisanie i produkcja własnej muzyki będzie jej życiem.

Przygotowując swoją debiutancką płytę ISIS została otoczona najlepszymi producentami i przedstawicielami firm z branży muzycznej. KK (Sting, Craig David, Bjork, Dido, Nelly Furtado, Kylie Minogue, Britney Spears, Natalie Merchant) i 2006 GRAMMY AWARD WINNING MIXER, Simon Gogerly (U2, Elton John, Sarah McLachlan, Gwen Stephani, J-Lo, Missy Elliot,) przybyli do Polski z Wielkiej Brytanii, by pracować z ISIS GEE przy realizowaniu jej artystycznych wizji do albumu Hidden Treasure. Album opracowany został przez Tima Younga w Metropolis Studios London, Wielka Brytania (Madonna, Massive Attack, Cold Play, David Bowie, itd.)

Styl muzyczny ISIS GEE klasyfikowany jest jako współczesny, elegancki pop. Przedstawiciele najważniejszych firm z branży muzycznej często opisują ISIS GEE jako "wspaniała mieszankę Sade, Celine Dion i Lary Fabian", jak również dostarczającą łagodne elementy przestronnego popu i unikalnych akcentów arii.

Debiutancki album ISIS GEE – Hidden Treasure ukazał się 14 września 2007 roku.

Artystka wzięła także udział w VI edycji Tańca z gwiazdami. Jej partnerem był Żora Korolyov. Zajęła 5. miejsce.

źródło: universal music polska


Tekst utworu:

I had no choice
Perfectly clear from the start
I heard your voice
And I was falling
Into a space
Where daylight kisses moonlit skies
It was the place
Was written in your eyes

And oh, we made it
We finally found our way
And celebrating
Just where we...
We stand today

I'll let my heart show the way,
Oceans and mountians between us
Because your love
Is why
You made the wrong right

I will give my all
I will heed your call

For Life

I had no choice
Perfectly clear from the start
I will rejoice
Embrace your calling
And into a space
Where daylight kisses moonlit skies
You found my heart
And I knew it was
For Life

(Yeah)

I'll let my heart show the way,
Oceans and mountians between us
Because your love
Is why
You made the wrong right

I will give my all
I will heed your call

For Life
For Life


Teledysk

Występ eurowizyjny