Margo


MARGO
Dlatego Walcz

Muzyka: Filip Siejka
Tekst: Małgorzata Gadzińska (Margo)

Strona: www.tojestmargo.pl, MySpace

Foto: MargoMargo to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, rownież choreograf. Artystka ma za sobą współpracę z wieloma polskimi i zagranicznymi gwiazdami m.in. Right Said Fred, Arash, Modern Talking, Ann Wisborn, Ingrid, Berenice, Groove Coverage czy Safri Duo. Margo czerpie swoje inspiracje z czarnej muzyki z elementami soul, pop i rnb. Współpraca z DJ Adamusem i Mafia Mike z Wet Fingers zainspirowała Margo do nagrania paru klubowych numerów tj. Let me feel czy Green light, które znajdą się również na solowej płycie piosenkarki. Na krążku znajdą się piosenki o rożnej stylistyce. Margo porusza w swoich tekstach tematy, które są bardzo ważne dla bliskich jej osob:

"Nie pozostaje bierna jeśli coś mocno mnie poruszy, wlaśnie poprzez moje piosenki staram sie jasno wyrazić moje zdanie na dany temat. Tak było z utworem " Dlatego walcz". Byłam załamana jak wielu moich znajomych rozstało sie nie podejmujac żadnych prób ratowania swoich zwiazków. To smutne ale prawdziwe. Jeśli choć jedna para, słuchając mojej piosenki podejmie " walke o swoje uczucie" i przetrwa kryzys, ktory prędzej czy później przechodzi każdy z nas - będę szczęśliwa" - pisze artystka. Dlatego walcz to pierwszy singiel piosenkarki promujący pierwszą solową płytę Margo.

Od 2003 do 2006 roku Margo (wówczas pod pseudonimem Gosia Da Luxe) była związana z zespołem Da Luxe, znanym rownież w Polsce z takich utworów jak I gotta do czy Groove me. Ta ostatnia piosenka znalazła się w Top 10 Europejskiej Listy MTV w 20 krajach i stała się prawdziwym "dzwonkowym" hitem w Polsce. Refren tego utworu dzwoni w kilkuset tysiącach komórek. W 2006 roku wraz z ta formacja wydała plyte pt. "Love & Hate".

W 2005 roku Gosia nagrała duet z samym Warrenem G.! Utwór Hypnotyzing me wykonany ze światową gwiazdą rapu przez blisko poł roku goscił na TOP Liście Radia Eska, playliście Radiostacji oraz wielu lokalnych rozgłośni. Piosenka Hypnotizing me była pierwszym mobilnym singlem w Polsce i jednym z pierwszych na świecie. Oznacza to, że utwór ten od dnia premiery był dostepny we fragmencie na telefon komórkowy i w całości na komputery czy odtwarzacze mp3 - niedostępny był natomiast na tradycyjnej płycie. To tez pierwsza piosenka, ktorą mozna było zamowić sms-em słuchając radia Eska. Gosia byla pierwszą polską wokalistką wystepujacą podczas jednej z 3 finałowych gali Miss World. We wrześniu 2006 r. dając recital podczas gali Miss World Talent Show emitowanej w ponad 100 krajach. W tym samym roku była gościem specjalnym Sopot Festiwal TVN na molo oraz wystapiła na festiwalu Top Trendy telewizji Polsat.

W 2007 roku Gosia nagrała polska wersje swojego wielkiego hitu na prośbę wielu fanow. Tak powstal utwór "Hipnotyzuj mnie" z tekstem Gosi, ktory wspiął się na szczyty Pop Listy RMF FM.

źródło: myspace/tojestmargo


Tekst utworu:

Tak łatwo wycofać sie
Po co walczyć jaki sens
Gdy gaśnie miłosc w nas
Tak łatwo powiedzieć nie
Bo wygodniej przecież jest
Zanim skończy sie
Każdy wspólny dzień
Każda noc do utraty tchu
I choć magii brak
Pozostał żar w głebi serca sie tli

Dlatego walcz o to uczucie które masz
Bezcenny skarb nadaje życiu smak
Dlatego walcz obudź namietność jeszcze raz
Teraz póki żyje w nas
Tak trudno pogodzić sie
Chociaż nie chcesz kłótnie znów wypełniają dzień
Namiętność ostygła gdzieś
Na rozdrożu wspólnych lat stajesz chwiejnie sam
I tak trudno znów zaufaniem obdarzyć się
Kiedy czujesz ból ale jest jeszcze żar
W głębi serca sie tli

Preselekcje

Teledysk