Natasza Urbańska


NATASZA URBAŃSKA
Blow Over

Muzyka: Rickey Fernand
Tekst: Rickey Fernand

Strona: www.natasza.com.pl

Foto: Natasza Urbańska
Natasza Urbańska (ur. 17 sierpnia 1977 w Warszawie) jest polską aktorką telewizyjną i teatralno-musicalową, piosenkarką i tancerką. Artystka jest związana od 1993 roku z Teatrem Buffo. Natasza jest absolwentką VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie w klasie sportowej. Zamiłowanie do sportu zaowocowało wielokrotnym zdobyciem tytułu mistrzyni Warszawy w gimnastyce artystycznej. Przez 10 lat była zawodniczką sekcji gimnastyki artystycznej - Legia Warszawa. Natasza to również modelka pokazów mody znanych projektantów (m.in. pokaz mody "PUMY").

Urbańska jest znana głównie jako aktorka musicalowa związana z teatrem Studio Buffo. Gra między innymi w przedstawieniach: Metro, Panna Tutli Putli, Romeo i Julia, Tyle Miłości, Ukochany Kraj..., Niedziela na Głównym, Przeżyj to sam i Obok nas. Studiuje filologię angielską. Jest również twarzą reklamową stacji Canal+ i Pantene.

Od sierpnia 2007 współpracuje z TVP1. Od września 2007 roku Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz prowadzili wspólnie swój debiutancki program taneczno-muzyczny Przebojowa noc w TVP1. Program zakończył swoją edycję 24 listopada 2007. Od 8 grudnia 2007 Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Radosław Brzózka prowadzą kolejny cykl programów muzycznych o nazwie Złota sobota w TVP1.

Poza Przebojową Nocą i Złota sobotą wystąpiła m.in. w duecie z Krzysztofem Cugowskim w utworze Jest taki samotny dom. W 2007 roku nagrała debiutancki singiel I Like It Loud. Piosenka zdobyła 3. miejsce w Krajowych Eliminacjach 52. Konkursu Piosenki Eurowizji. Obecnie artystka pracuje nad swoją pierwszą solową płytą.

Natasza Urbańska została nominowana w konkursie Viva! Najpiękniejsi 2007. Menadżerem artystki jest Wiktor Kubiak, który dawniej kierował karierą Edyty Górniak.Preselekcje

Posłuchaj