Plastic


PLASTIC
Do Something

Muzyka: Agnieszka Burcan
Tekst: Agnieszka Burcan

Strona: MySpace

Foto: Plastic (MWmedia)Plastic to polska grupa muzyczna wykonująca muzykę elektroniczną. Opiera się ona na nowoczesnych brzmieniach electro-popu i nawiązuje do lat 80. minionego stulecia. Grupa Plastic istnieje od 2003 roku. Tworzą ją Agnieszka Burcan (wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w sekcji kompozycji i aranżacji oraz wokalu Akademii Muzycznej w Katowicach) i Paweł Radziszewski (gitara, skrecze, programowanie). Występują też jako muzycy sesyjni oraz są producentami i twórcami utworów dla innych wykonawców (Blog 27, Marek Kościkiewicz, Mathplanete i Pudelsi). Utwory grupy oparte są na na nowoczesnych brzmieniach electro-popu z elementami charakterystycznymi dla muzyki lat 80. Są fanami analogowych brzmień i kolekcjonerami kultowych instrumentów klawiszowych. W swej muzyce zespół łączy ze sobą w zróżnicowanych utworach elementy house'u, electro i electro-popu, funku i drum'n'bassu, a także chilloutu.

Pierwszym singlem zespołu był krążek Oo lala. Kolejne to - singel Nice girl i Superstar wydane przez Pomaton EMI w 2006. Oprócz wersji radiowej utworu, na singlu Superstar znajdują się również remiksy autorstwa Happy Hour People i Bee Hunter oraz teledysk autorstwa Kobasa Laksy. Single te i składające się na nie utwory zapowiadały album grupy - Plastic, który ukazał się nakładem tej samej wytwórni 9 czerwca 2006.

Otrzymali nominacje do nagród Fryderyk 2006 w dwóch kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii.

Do utworu Superstar nakręcono teledysk, który nawiązuje do programów telewizyjnych z lat 80. (np. STUDIO 2 czy Musikladen) i jest utrzymany w "kosmicznej" konwencji. Reżyserem klipu był Kobas Laksa – twórca nagradzanych nagrodami Yach Film teledysków Abradaba ("Rapowe ziarno" czy "Rap to nie zabawa już", natomiast autorem zdjęć był Rafał Wieczorek. Ciekawostką jest fakt, że klip był kręcony kamerą UMATIC wykorzystywaną w telewizji w latach 70. i 80. Teledysk był nominowany w 3 kategoriach podczas Yach Film Festiwal 2007: Kobas Laksa w kategorii reżyseria, Olga Lustych i Dorota Kudła w kategorii plastyczna aranżacja przestrzeni i Kobas Laksa w kategorii "inna energia". Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Kobas Laksa otrzymał nagrodę specjalną - Drewnianego Yacha - Yacha Organizatorów.

Duet Plastic dwukrotnie próbował swoich sił w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce. W 2007 roku Komisja Artystyczna Telewizji Polskiej sklasyfikowała ich piosenkę Wake up with your music na 13. miejscu, co dało duetowi 3. miejsce na liście rezerwowej. W 2008 roku, z piosenką Do something zajęli 1. miejsce na liście rezerwowej i po dyskwalifikacji kompozycji Kieubasa Krzysztofa Zalewskiego, zostali automatycznie pełnoprawnymi uczestnikami konkursu Piosenka dla Europy 2008.

źródło: wikipedia

Tekst utworu:

a aaa...

do something!
cause the time won't be waiting
keep your head up
to survive
do something!
everything around is changing
but you should start from your life

a aaa...

do something!
it's all in your hands now
don't screw it up
make this one!
do something!
I hope nothing can bring you down
so, don't give up
and have some fun

do something! say something! turn it up!

do something to feel that you're still alive            
to feel you're still alive

do do do do do something!
do do do do do
yeah!

a aaa...

do something!
babe, show me your nature
you can shout!
look around!
do something!
every day is an adventure
don't look back
stay on  the ground

do something to feel that you're still alive            
to feel you're still alive
 
do do do do do something!
do do do do do
yeah! yeah!Preselekcje

Teledysk