Artur Chamski - Kilka słów


ARTUR CHAMSKI
Kilka Słów

Muzyka: Paweł Rurak-Sokal
Tekst: Andrzej Ignatowski

Strona: arturchamski.com

Foto: Artur ChamskiARTUR CHAMSKI to aktor, wokalista i piosenkarz. Związany z teatrem Studio Buffo od 2001 roku. Aktor teatralno-musicalowy oraz filmowy. W teatrze Studio Buffo gra m.in. w musicalu Metro, Romeo i Julia i wielu innych spektaklach muzycznych. Śpiewał w show Przebojowa noc i Złota sobota w reżyserii Janusza Józefowicza. Obecnie pracuje nad własną solową płytą. Nagrał singel Siła. W 2004 ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST we Wrocławiu i rozpoczął współpracę ze sceną młodzieżową teatru Na Woli. W 2005 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie na najciekawszego aktora młodego pokolenia zorganizowanego przez stronę www.ifilm.pl

Od września 2008 roku brał udział w polsatowskim show Jak Oni Śpiewają, które wygrał pokonując w ścisłym finale Karolinę Nowakowską. Jako zwycięzca otrzymał Brylantowy Mikrofon, samochód marki Seat oraz kontrakt płytowy. 29 grudnia 2008 roku w sklepach Empik ukazała się płyta Artura Chamskiego nagrana podczas udziału w Jak Oni śpiewają. 31 grudnia 2008 roku wziął udział w zabawie sylwestrowej w teatrze Studio Buffo, a także zaśpiewał w sylwestrowym koncercie na Placu Konstytucji w Warszawie.

Do polskich preselekcji Piosenka Dla Europy 2009, Artur Chamski zgłosił utwór pt. Kilka Słów skomponowany przez Pawła Ruraka Sokala, lidera zespołu Blue Cafe.


Teledysk