Stachursky - I Nie Mów Nic


STACHURSKY
I Nie Mów Nic

Muzyka: Daniel Maczura
Tekst: Jacek Łaszczok

Strona: stachursky.org

Foto: StachurskySTACHURSKY to polski wykonawca muzyki pop i dance, znany pod pseudonimem scenicznym Stachursky. Syn jazzowego perkusisty. Żonaty, ma syna (Jacka Łaszczoka jr.). Wykonawca własnych utworów i licznych coverów. W latach 80. był wokalistą rockowego zespołu Eve Boys.

Przez wiele lat był niesłusznie uważany za wykonawcę disco polo. Skończył Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, a następnie studiował 3 i pół roku prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Zdobywca Słowika Publiczności podczas Festivalu w Sopocie w 2006 roku, startował z utworem pod tytułem Z każdym Twym oddechem. Kandydat do nagrody Telekamery Tele Tygodnia 2007 w kategorii muzyka.

Od 9 września 2007 występował w VI edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką była Dominika Kublik-Marzec. Podczas pierwszego tańca nastąpił nawrót kontuzji, w wyniku czego nie zdecydował się kontynuować walca angielskiego. Jury oceniło jednak kilkusekundowy fragment, wykonany przez parę. Dzięki głosom widzów został w programie jednak przy ogłaszaniu wyników oficjalnie zrezygnował z dalszego udziału w Tańcu z gwiazdami.


Posłuchaj piosenki