Anna Cyzon

ANNA CYZON
Love Me

MUZYKA: JASON GLEED
SŁOWA: ANNA CYZON

Strona: MySpace

EUROWIZJA.COM.PL Foto: Anna CyzonAnna Cyzon to finalistka Canadian Idol i prezenterka MTV Canada. Urodziła się w Krakowie, wyjechała do Kanady miając 6 lat. Jako mała spiewała przed lustrem marząc o dużej światowej scenie. Zaczęła wówczas trenować głos, i pisać utwory. Dzisiaj koNczy nagrywać swoją płytę która ma być gotowa w pierwszej połowie 2010 roku.

Anna Cyzon to artystyczny pseudonim, jaki artystka używa zamiast prawdziwego nazwiska Czyszczon ze wzgledu na trudności w jego wymowie. Urodziła się w Krakowie, w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Dziadek był wieloletnim skrzypkiem w Krakowskiej Filharmonii, tata kierownikiem artystycznym studenckiego zespołu "Skalni". W 1990 roku Ania wyjechała wraz z rodzicami do Kanady. Już jako dziecko wykazywała wielkie zainteresowanie muzyką. Pobierała nauki śpiewu w Canadian Academy of Vocal Music w klasie nauczyciela slynnej Shania Twain. Swoje występy rozpoczeła od udzialu w polonijnych uroczystościach oraz torontańskich konkursach takich jak: CNE Raising Stars czy Kiwani Festival.

W wieku 16 lat zaangażowana przez artystyczną agencję, podrożowała i koncertowała w wielu miastach Kanady i USA jak rownież w Indiach i Panamie. Było to kolejne doświadczenie rozwijające jej artystyczną osobowość i dojrzałość. Kariera artystyczna nie przeszkodziła jej jednak w studiowaniu. Ania ukonczyła Wydział Kryminologii na Uniwersytecie w Toronto (University of Toronto).

Kierowana swą wielka pasją muzyczną, w roku 2004 wzieła udział w kanadyjskim Idolu i zakwalifikowała się do finałowych rozgrywek. Udział w programie zaowocował współpracą z telewizją CTV, gdzie Ania została korespondentką w najbardziej popularnym programie eTalk, przedstawiającym nowinki z wielkiego świata gwiazd. W 2006 roku prowadziła już swój własny program w MTV Canada. Pomimo rożnorodnych zajęć nigdy nie zrezygnowała ze swojej muzycznej pasji i latem 2009 roku ukazał się jej pierwszy singiel pt. Young boy, który zapowiada debiutancki album. Ma sie on ukazać w 2010 roku. Ania jest autorem tekstów piosenek i niejednokrotnie wspołkompozytorem. Jej talent, orginalność i ekspresja nieraz oczarowywały.

Warto nadmienic, że Ania pracując nad swoją muzyką z dala od rodzinnego kraju, nigdy nie zapomina o polskiej kulturze. Od lat aktywnie uczestniczy w artystycznym życiu Polonii. Brała udział w koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku lat związana jest również z "Salonem Poezji, Muzyki i Teatru" w Toronto.

Posłuchaj