Sonic Lake

SONIC LAKE
Sunrise

MUZYKA:
SŁOWA:

Strona: MySpace


Zespół powstał w listopadzie 2006 roku z inicjatywy dwojga poznańskich muzyków, Julii Schiffter i Michała Pietrzaka. Julia Schiffter - wokalistka, półfinalistka niemieckiej edycji programu TV "Idol". Brała również udział w programie telewizyjnym "Dubidu" (TVP2) i w nagraniach płytowych m. in. z Norbim, zespołem Leszcze i Groove Cocktail. Michał Pietrzak - gitarzysta, producent muzyczny, aranżer i kompozytor. Współpracował m.in. z G. Bregovićem, Górny Orchestra, Young Band, M.Ostrowską, Lo 27, M. Molędą, Creo, K.Antkowiakiem. Brał również udział w programach telewizyjnych, takich jak "Idol", "Dubidu" (TVP2), "Co nam w duszy gra", "Imiennik dwójki".

Do tej dwójki dołączył Jacek Winkiel wnosząc wiele kompozycji i pomysłów aranżacyjnych do powstającego repertuaru.Pierwsze piosenki powstawały w zaciszu małej piwnicy zaadoptowanej specjalnie do nagrań. Przez to miejsce przewijało się wielu przyjaciół zespołu pozostawiając swój ślad w przygotowywanych utworach.W tzw. międzyczasie do składu dołączali pozostali muzycy: Szymon Guzowski, Marcin Górny i Grzegorz Siek.

Na początku 2008 roku zespół przeniósł się do nowo otwartego poznańskiego studia "Splendor i Sława". Stworzone tam warunki pozwoliły na bardziej efektywną i profesjonalna pracę. Rozpoczęły się pierwsze próby z całym składem zespołu do którego dołączył chórek: Kasia Rościńska i Michalina Janicka. Po dwóch miesiącach zespołowej przyszedł czas na pierwszy koncert, który odbył się 25.05.2008 roku w poznańskim klubie "Blue Note". Na koncercie zjawiło się prawie 250 osób, emocje sięgnęły zenitu! Zespół grał jak w transie oczarowując przybyłą publiczność. Podobno niektórzy do dziś wspominają tamten magiczny wieczór.

Muzyka, którą tworzy Sonic lake niesie w sobie radość, naturalność i pozytywna energię. Jest syntezą takich gatunków muzycznych jak pop, funk, soul i rock, umiejętnie połączonych w jedną całość muzyczną. Niebanalne kompozycje, oryginalne aranżacje i urzekający głos wokalistki, to niewątpliwie wizytówka zespołu. Wielkim wsparciem dla zespołu jest Karolina Schiffter, siostra wokalistki, która jest autorką większości tekstów. Autorami pozostałych są Julia Schiffter i Janusz Onufrowicz. Zespół fenomenalnie sprawdza się na koncertach zarówno klubowych, jak i plenerowych. Doskonale potrafi zjednać sobie publiczność, wywołując entuzjazm i uznanie ogromnej rzeszy odbiorców. Do pierwszych sukcesów można zaliczyć zwycięstwo w konkursie Radia "Merkury" Poznań, p.t. "Otwieramy studio". Dzięki temu wydarzeniu piosenka "Happy people" stała się wakacyjnym przebojem Radia "Merkury" w 2007 roku.Jest ona również chętnie grana przez krajowe i polonijne rozgłośnie radiowe, m.in. przez "Radio Orla" Londyn i "Radio Rytm" Nowy Jork. W 2008 zespól zakwalifikował się do ogólnopolskiego przesłuchania konkursu debiutów festiwalu Opole 2008.Również w tym roku piosenka "Powiedz to" znalazła się w ścisłym regionalnym finale konkursu, organizowanego przez rozgłośnie polskiego radia p.t. "Przebojem na antenę". Zespół wystąpił również na XVII finale WOŚP (2009r.) wzbudzając ogromne zainteresowanie poznańskiej publiczności jak i lokalnych mediów. 29.04.2009 Sonic Lake został zwycięzcą konkursu My enterprise - the Band, którego finał odbył się w warszawskim klubie Proxima. Miesiąc później zespół wystąpił na koncercie finałowym Festiwalu Juwenalia Poznań 2009 u boku takich gwiazd jak Strachy na lachy, Afromental, Waglewski-Fisz-Emade i Acid Drinkers. Sonic lake posiada już około 20 własnych kompozycji które z entuzjazmem wykonuje na koncertach. Połowa z tego materiału jest już zarejestrowana i przygotowana do wydania fonograficznego.

Posłuchaj