VIR

VIR
Sunrise

MUZYKA:
SŁOWA:

Strona: vir.nexim.net

VIR to rzeszowski zespół, który powstał w 2003 roku pod nazwą VEER. Pierwsze kompozycje skierowane były do zachodnich producentów, a od jednego z nich grupa otrzymała pochlebną opinię. Był nim Clease Cornelius - producent szwedzkiego Ace Of Base. W tym samym czasie grupa samodzielnie wydała singel "Nie wiem..."

Kolejnym krokiem było podpisanie w 2004 roku umowy z Universal Music Polska, co zaowocowało wydaniem debiutanckiego albumu zatytułowanego Nie wiem. Krążek sprzedał się w ilości 4 tysięcy egzemplarzy. Muzyka VIR to połączenie popu, rocka i muzyki elektronicznej, pełne romantyzmu i harmonii, które kontrastują z elementami agresji, pop-rockowego brzmienia. To wszystko uzupełnione jest brzmieniami zakorzenionymi w latach 80., 90. W 2009 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Dream Music. W pierwszym kwartale 2010 roku do sklepów trafi drugi album VIR. Jej zapowiedzią jest piosenka Nie jeden raz. 20 listopada 2009 roku do sklepów trafiła "Pocztówka Do Św.Mikołaja 2009", na której znalazł się utwór VIR zatytułowany Taka Noc.

VIR to spółka kompozytorska dwóch osób, Mariusza Długosza i Andrzeja Ruszały plus muzycy zaprzyjaźnieni (sesyjni). Skład zespołu: Mariusz Długosz (wokal), Andrzej Ruszała (gitara), Łukasz Zawada (bas), Ewelina Wałęsa (inst. klawiszowe), Marian Mikluszka (gitara), Artur Gorczyca (perkusja).

Posłuchaj