Naszym okiem

Z cyklu EUROWIZJA.COM.PL pyta… Tigrita Project 2009-02-12 12:18:32

Mon Chocolat to energetyzujące tango z elementami południowo-amerykańskimi. Sercem zespołu jest charyzmatyczna wokalistka TigraKlaudia Baszniak Kozłowska. Artystka otarła się już o Eurowizję w 2005 roku, kiedy to znalazła się na tzw. short liście kandydatek do reprezentowania Księstwa Monako. Czy francuskie tango w polskim wydaniu spodoba się na tyle by pojechać do Moskwy? Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Tigrita Project...


Foto: Tirgita Project

Jak idą przygotowania do Piosenki Dla Europy - Warszawa 2009?

Przygotowania są… w toku, mamy wrażenie, że doba jest dwa razy za krótka, Pytania od Eurowizja.com.pl dostaliśmy dawno, a dopiero teraz jest chwila, żeby na nie odpowiedzieć! Mam nadzieję, że ze wszystkim zdążymy tak jak jest zaplanowane!

Czy wersja live utworu będzie różniła się od oryginału?

Zasadniczo podczas koncertu Piosenka dla Europy stosowany jest półplayback i tylko wokal jest na żywo, a jako, że wokalista jest "organizmem żywym" to zawsze są… jakieś różnice!

Czy opracowana jest juz koncepcja występu?

Koncepcja występu ulega drobnym zmianom co chwilę, więc ostateczna wersja 14 lutego!

Czy wybrane są juz stroje?

Stroje męskie są… już wybrane, natomiast mój strój (piękną… suknię!) szyje Paweł‚ J. Kamiński - jeden z najzdolniejszych projektantów jakich miałam okazję poznać, ale w związku z ogólnym brakiem czasu (projektant ma masę zamówień, a całość przedsięwzięcia trochę się opóźniła z powodów obiektywnych) może nie zdążą zwłaszcza, że kreacja szyta jest w innym mieście. W związku z tym moja mama wykańcza właśnie plan B!

Ile osób zaprezentuje się na scenie?

Dozwolony max - czyli 6!

Czy zapoznali się Państwo już z pozostałymi rywalami polskich preselekcji i co Państwo sądzą o ich utworach? Która z piosenek się Państwu najbardziej podoba?
Foto: Klaudia Baszniak Kozłowska
Zapoznaliśmy się z pozostałymi rywalami, niektóre piosenki podobają nam się bardziej, inne mniej, ale generalnie jako zwolennicy nie marnowania szans chcielibyśmy, żeby do Moskwy pojechał ktoś kto wiąże swoje plany z muzyką, a nie osoby które nie mają jeszcze precyzyjnych planów na życie i szarpią nimi rozterki czy śpiewać czy tańczyć czy może grać w filmach. Myślę, że skorzystanie z tej szansy należy się osobom jednoznacznie związanym z muzyką. Chociaż z drugiej strony Ola Szwed i Marco mają bardzo festiwalową propozycję. Hmmm.... Nie wiem... Wszystkim życzymy dobrze, ale i tak ktoś musi być pierwszy i ktoś musi być ostatni. Ucieszy nas wygrana Lidii, IRY, Rentona, ale największa radość byłaby oczywiście z naszej własnej!

Dlaczego to właśnie Państwa piosenka powinna wygrać polskie preselekcje?

Nasza piosenka nie powstała wprawdzie specjalnie z myślą… o Eurowizji, ale kiedy zapadła decyzja o zaprezentowaniu się w PdE piosenka została podrasowana tak, aby pozyskał punkty z kilku krajów, w których Eurowizja jest znacznie bardziej popularna niż w Polsce. W utworze grają skrzypce i saz - najpopularniejszy duet na wszystkich prywatkach w Turcji, Grecji, Azerbejdżanie i całych Bałkanach, a także bliskim wschodzie (chociaż oni akurat nie głosują) dodatkowo jeszcze język francuski i charakter Tango - całe południe Europy powinno głosować!

Dlaczego zdecydowali się Państwo wysłać piosenkę do Konkursu Piosenki Eurowizji?

Chcieliśmy, aby o naszej twórczości usłyszało więcej ludzi nich dotychczas, a to wydawała się dobra okazja. Bezpośrednim inspiratorem był‚ nasz przyjaciel, który "podkręcał" nas, żebyśmy się zgłosili (ale nie musiał aż tak strasznie).

Jak będzie wyglądał najbliższy okres przed Piosenką Dla Europy? Czy planowana jest jakaś promocja i gdzie będzie można Państwa usłyszeć/zobaczyć?

Planujemy promować się jak najszerzej i teraz i potem bez względu na wynik PdE, chcemy mieć szanse docierać do naszych odbiorców i wydać płytę, która jest już gotowa. Ten materiał jest przez nas "wypieszczony" i bardzo chcielibyśmy, żeby nie przepadł bez promocji.

Czy interesowali się Państwo wcześniej Konkursem Piosenki Eurowizji? Który polski występ na tym Konkursie podobał się Państwu najbardziej?

Jak najbardziej! Będziemy niezwykle standardowi w odpowiedzi na to pytanie. Całemu zespołowi najbardziej podobał się występ Edyty Górniak. Ja osobiście wyróżniłabym też A. M. Jopek.

Zobacz teledysk do eurowizyjnej kompozycji Tigrita Project  TUTAJ >>>

Opublikowanie tekstu opartego na powyższym artykule, zarówno w prasie jak i na innej stronie internetowej, wymaga podania odniesienia do źródła, tj. serwisu http://www.eurowizja.com.pl

źródło: własne

EUROWIZJA.COM.PL

« Powrót do spisu aktualności